Roomescape - Freekomuna

Roomescape
Slikari, nakitari, skulpturaši i drugi majstori ručnih izrada. Scenografi i kostimografi, šminkeri i modni kreatori. Najkreativniji od kreativnih (:

3 Posta   •   Stranica 1 od 1
Korisnikov avatar
CvetakZanovetak
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 5:49 pm

Roomescape

od CvetakZanovetak » Ned Jan 17, 2016 10:50 am

Ne znam jesam li pogodila pravi podforum za ovo (mada "room escape" prostorije jesu rukotvorene :D ).

Za neupucene, koncept igre je da oformite tim od 4-5 clanova, da vas zatvore u neku tematski dekorisanu sobu i vas zadatak je da izadjete iz sobe za sat vremena. Iz sobe cete izaci resavajuci zadatke, prateci tragove i upotrebljavajuci alate i sredstva koja vam se daju.

Licno sam zaljubljena u ovakve igre, ume da bude mnogo zabavno, izazovno i daje ogroman osecaj satisfakcije na kraju igre. I zahteva opasan teamwork, tako da morate bas dobro da funkcionisete sa saigracima.

Moja prijateljica je pre godinu dana pokrenula jednu sobu u Bgu (sad su se prosirili na dve), a u Beogradu je krenula prava ekspanzija, mislim da trenutno ima 20ak aktivnih soba. U jednom trenutku su se dosetili da udruze snage pa su napravili ovaj sajt (http://www.escapeclub.rs/) gde su popisali sve sobe, mada mislim da tu fale neke.

Ako bi neko da se igra preporucujem mu "Zatvor" i "Bunker" sobu u Balkanskoj, i "Teslin um" je isto fenomenalna.

Korisnikov avatar
grom
Pridružio se: Uto Okt 06, 2015 5:10 pm

Re: Roomescape

od grom » Pon Jan 18, 2016 7:07 pm

Uuuh, koliko ja volim ovo! Obisao sam skoro sve u Bgu, par njih i u Novom Sadu i dve u Budimpesti - Budimpesta ih ima preko 50, ove gde sam ja bio (Rabbit hole pre svih) su odlicne! Dobre su ove sto si navela, meni je mozda i omiljena "Teslin um" u Bgu, "Voodoo" mi se isto svideo, i "Horor" soba na Nbgu, jako dobra.

Jedno vreme sam razmisljao i sam da se upustim u pravljenje sobe, ali nisam istrajao sa idejom, njah.

Korisnikov avatar
nikon_lover
Pridružio se: Pet Dec 25, 2015 5:03 pm

Re: Roomescape

od nikon_lover » Uto Jan 19, 2016 6:37 pm

Imate i ovaj sajt - http://www.escapeland.rs/ - malo je popunjeniji, rekao bih da imaju sve sobe iz Beograda. Dobro je za vodjenje evidencije :)

3 Posta   •   Stranica 1 od 1

Korisnici koji su trenutno na forumu: 0 i 0 gostiju

Danas je Sub Jul 21, 2018 7:23 pm